Detail státu

Turecko Turecko - transparent

Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Destinace:

Turecko je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací, a to zcela po právu. 

Co všechno vám může nabídnout? Turecko je hornatou zemí s rozsáhlými pohořími, při pobřeží nabízí krásné písčité pláže a spousty zajímavých přírodních míst. Je to skvělá příležitost, jak poznat jiné kultury a místní zvyklosti. Také samozřejmě nechybí různé historické a architektonické památky, náboženská místa a další. Mezi ty nejznámější patří palác Topkapi, palác Dolmabahce, starověké město Trója a spousty dalších.

Turecké pláže jsou převážně písčité, mezi ty nejznámější patří 3,5 km dlouhá pláž Kleopatra v Alanyi, želví pláž Iztutzu ,nebo pláž Ölüdeniz u Fethiye. Nechybí ani romantické zátoky a zákoutí.

Těšit se můžete i na místní kuchyni, která je velice chutná. Známý je především kebab v různých podobách, ale také je to musaka, syté polévky, rýže a různé druhy ryb. Ochutnat také můžete známý turecký dezert baklava nebo místní výtečné pivo Efes.

Ubytování v Turecku vám nabízí hotely různých kategorií, od menších rodinných hotýlků až po velké a luxusní hotelové komplexy.

Při výběru vaší cílové destinace se můžete zaměřit na některou ze dvou hlavních oblastí Turecka – Egejská riviéra a Turecká riviéra. Egejská riviéra vás nadchne svojí dech beroucí přírodou. Jsou to hlavně krásné romantické zátoky a tyrkysové moře, které právě sem turisty lákají. Neméně lákavá a zajímavá je Turecká riviéra, která nabízí také nespočetné množství zajímavých památek a milovníky přírody jistě naláká na národní park Olympos

Pokud stále váháte, jestli se má právě Turecko stát místem, kde se uskuteční vaše dovolená u moře, tak věřte, že vám tato země má skutečně co nabídnout a rozhodně budete s výběrem vaší dovolené spokojeni.

Neváhejte, vyberte si některý se zájezdů do Turecka :)

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >


Turecko dovolená a zájezdy