Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Ibiza Španělsko - transparent

Ostrov Ibiza je také nazýván Bílý ostrov lásky, a to pro svoji romantickou atmosféru, úzké romantické uličky a krásné přírodní scenérie. Spadá po souostroví Baleáry. Na Ibize to žije, na své si tak přijdou především vyznavači nočního života, diskoték, zábavy a tance. Pokud jsou tedy slova nekončící zábava, tanec, hudba, party, diskotéky v kombinaci s mořem synonymem ke slovu dovolená u moře, pak je pro vás ostrov Ibiza tou pravou destinací na léto. All inclusive dovolenou na Ibize seženete za velice lákavé ceny.

Na Ibize ovšem nechybí ani panenská příroda, písčité pláže obklopené borovými a piniovými háji, olivovníky a palmami, strmé skály a průzračné tyrkysové moře. Pláže na Ibize jsou spíše menší, písčité a celkem přeplněné. Ale ani ti, co mají rádi na pláži klid a soukromí nemusí zoufat, na Ibize je i spousta odlehlých zátok a malých plážiček poskytujících dostatečné soukromí. Jednou z těch nej je například Cala d'en Serra mezi dvěma skalami. Na své si tak přijdou i vyznavači nudismu.

Na Ibize stojí za to navštívit město Eivissa, kde se nachází středověká pevnost Dalt Villa. V tomto městě také naleznete přístav a kopec větrných mlýnů s pozůstatky punského pohřebiště. Z tamního přístavu si můžete udělat výlet trajektem na sousední Formenteru.

Na Ibize naleznete rušnější i klidnější letoviska. Nejoblíbenějším letoviskem na Ibize je San antonio. Toto město je na Ibize druhé největší. Transfer z letiště trvá cca 30 minut. Toto město je doslova nabyté různými restauracemi, bary, kavárnami a nočními kluby. Za návštěvu stojí mořské akvárium u Cap Blanc a romantická zátoka Calo Gració. A jako bonus navíc jsou tu nezapomenutelné a jedinečné západy slunce.

 

Kdy na dovolenou na Ibizu

Ibiza je tím pravým místem pro dovolenou plnou zábavy. Místní kluby a bary jsou plné především v letních měsících, kdy sem létají převážně mladí lidé. Těm, kteří chtějí po ostrově cestovat a užít si trochu klidu, doporučujeme měsíce mimo červenec a srpen. Například v květnu je zde příjemných 25°C.

 Ibiza a vízum

Občané členských států Evropské unie mají právo svobodného pohybu a pobytu na území všech států. Na Ibizu tak můžete letět pouze s platným občanským průkazem. Od 1. července 2016 zavedli Baleárské ostrovy ekologickou daň pro turisty do 2 eur/den na osobu podle typu ubytování.

Ibiza, doba letu a časový posun

Z Prahy na Ibizu urazíte vzdálenost 1800 km za 2 hodiny 40 minut. Platí zde středoevropský čas, stejně jako v České republice.

Letiště

Ibiza           IBZ

Počasí:

Dnes Počasí v Ibiza - transparent 26° C Zítra Počasí v Ibiza - transparent 24 - 26° C21.9. Počasí v Ibiza - transparent 23 - 26° C
22.9. Počasí v Ibiza - transparent 23 - 26° C23.9. Počasí v Ibiza - transparent 24 - 26° C24.9. Počasí v Ibiza - transparent 24 - 27° C
25.9. Počasí v Ibiza - transparent 24 - 26° C26.9. Počasí v Ibiza - transparent 23 - 24° C27.9. Počasí v Ibiza - transparent 19 - 21° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Španělsko Ibiza