Letoviska a popis turistických míst na Krétě

Tipy na rodinnou dovolenou na Krétě

KRÉTA

Kréta je největším řeckým ostrovem s bohatou historií, který je zároveň také nejjižnější, a proto je také nejteplejším místem v Řecku. Na Krétě naleznete opravdu vše od nádherných pláží s úchvatnými scenériemi a překrásnými výhledy, až po zachovalé historické památky. Většinu turistických letovisek naleznete v severní části ostrova, jižní část ostrova je podstatně větrnější. Pohodlně a levně můžete po Krétě cestovat autobusem.

Plakias

Letovisko Plakias patří mezi turisty oblíbené středisko. Patří mezi modernější letovisko a jde zde také oproti ostatním místům na Krétě podstatně levněji. Letovisko Plakias je vhodné jak ke strávení poklidné dovolené, tak i k provozování bohatého nočního života. Pláž v Plakiasu je dlouhá, místy oblázková, místy písčitá. Vstup do moře je pozvolný a voda je průzračně čistá. Na své si tak přijdou milovníci podmořského života, který je bohatý obzvláště díky skalním útvarům pod hladinou. Z Plakiasu můžete podnikat různé výlety lodí.

Makrigialos

Letovisko Makrigialos je ideálním střediskem pro strávení klidné, pohodové a ničím nerušené dovolené. Jedná se o malou pobřežní vesnici s několika tavernami a obchůdky. Pláže na sebe navazují, jsou dlouhé, písčité a s drobnými kamínky, některé lemovány stromy, pod kterými naleznete příjemný stín. Ideální místo pro večerní procházky po promenádách. Makrigialos je také skvělým výchozím bodem pro podnikání různých výletů do okolí.

Koutsouras

Klidné letovisko s hlavní oblázkovou pláží a s několika malými plážemi, kde naleznete klid a soukromí. Je zde klidná a příjemná atmosféra. Samozřejmě nechybí tradiční taverny, obchůdky se suvenýry a markety.

Zajímavá turistická místa na Krétě:

HERAKLION – hlavní město Kréty s úzkými uličkami a historickými památkami

GORTYS – bývalé hlavní římské město, archeologické nálezy

PREVELI – klášter na skalním výběžku ve výšce 2.000 m.n.m. s krásnou zahradou u vstupu

FRANGOCASTELLO – benátská pevnost s obrannými věžemi

BALOS BEACH překrásná laguna s jemným bílorůžovým pískem a malým ostrůvkem

KNOSSOS – největší minojský palác

GORTYS – antická památka

FESTOS – antická památka