Letoviska a popis turistických míst na Korfu, tipy Korfu

Doporučení letovisek na Korfu

KORFU

Jestliže vybíráte mezi řeckými ostrovy to správné místo pro vaši rodinnou dovolenou, pak pokud si zvolíte známý ostrov Korfu, rozhodně neprohloupíte a naleznete na něm spoustu míst, které jsou vhodné nejen pro rodiny s dětmi, především svým pozvolným vstupem do moře.

Agios Georgios – Pagi

V tomto letovisku se nachází několik kilometrů dlouhá pláž místy písčitá, místy s drobnými kamínky. Rodiny s malými dětmi nebo starší lidé zde ocení pozvolný vstup do moře. Vhod také přijdou sprchy, kterých je několik rozmístěno v nejfrekventovanějších částech pláže.

Okolí vybízí k procházkám po městečku, nachází se zde několik obchůdků a typických řeckých taveren. Můžete si také udělat procházku do nedaleké vesničky Pagi, která je známá tím, že se v ní natáčel James Bond a vzpomínce na toto natáčení je také věnována taverna – bar, která je pojmenována po agentovi 007. V této taverně vás velice rádi přivítají milí lidé a můžete si prohlédnout spousty fotek z natáčení Jamese Bonda, ve kterém si zahrál i jeden z místních Řeků.

Arillas

V letovisku Arillas si na své přijdou jak rodiny s dětmi, tak i milovníci nočního ruchu a nočního života. Pláž v Arillas má ocenění modré vlajky, pyšní se totiž křišťálovou čistotou a průzračností. Je tedy také ideálním místem pro šnorchlování a potápění. V letovisku naleznete několik hotelů s bazénem, které ocení rodiče s dětmi. Letovisko Arillas vybízí k procházkám do okolních vesniček.

Pro cestování po zajímavých turistických místech můžete využít možnosti zapůjčení automobilu, čtyřkolky nebo skútru anebo si můžete zakoupit autobusový či lodní okruh po ostrově.

Zajímavá turistická místa na Korfu

PALEOKASTRITSA - pěkná pláž, klášter, jeskyně

BELLA VISTA - známá vyhlídka nad Paleokastritsou

ACHILLION - palác císařovny Sissy

PANTOKRÁTOR - nejvyšší hora Korfu, na které se nachází klášter, který je známý tím, že v něm stále žije jeden mnich

Na několika místech v okolí letiště Kerkyra se dají pozorovat přistávající a vzlétající letadla z opravdu velké blízkosti, získáte tak nezapomenutelný zážitek.

Na ostrově Korfu si zkrátka každý najde svoje. Uspokojí nejen rodiny s dětmi, ale i milovníky překrásných antických památek a také ty, kteří vyhledávají krásné azurové pláže a úchvatné vyhlídky.