Doporučení letovisek na Kefalonii

KEFALONIE

Kefalonie je největším ostrovem v Jónském moři a šestým největším řeckým ostrovem celkově a patří také mezi jeden z nejzelenějších ostrovů. Nabídne vám nejen překrásné pláže, ale také zajímavé památky a vysoká pohoří. Kefalonie je také známá tím, že se zde natáčel film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem. A do jakého letoviska se vybrat, pokud cestujete na Kefalonii s malými dětmi?

Skala

Letovisko Skala patří mezi oblíbené a vyhledávané letovisko nejen pro rodiny s dětmi. Je to dlouhá písčitá pláž s několika zákoutími mezi velkými kameny, kde se dá najít několik klidných míst s více soukromí. Je zde pozvolný vstup do moře a voda je křišťálově čistá. V letovisku se nachází spousta taveren, kde můžete ochutnat místní speciality a také samozřejmě nechybí krámky se suvenýry.

Lassi

Toto 3 kilometry dlouhé letovisko se nachází nedaleko hlavního města Argostoli. Pláž má jemný bílý písek a svažuje se pozvolna do moře. Ani zde nechybí útulné taverny a obchůdky s tradičními řeckými suvenýry.

Poros

Pláž je oblázkovo-písčitá, voda v moři průzračně čistá. I v tomto letovisku je vstup do moře pozvolný, tedy ideální pro malé děti, neplavce nebo starší lidi. V letovisku Poros si můžete vyzkoušet různé druhy vodních sportů, jako například windsurfing nebo jízdu na vodním skútru.

Kefalonie to jsou nejen krásné písčité pláže s křišťálově čistým a průzračným mořem, ale také zajímavé architektonické památky a spousta dalších turistických míst, které stojí za to navštívit, pokud se na Kefalonii nacházíte.

Zajímavá turistická místa na Kefalonii, která stojí za to vidět

PLÁŽ XI – krásná pláž s červeným pískem, který má pozitivní účinky na lidskou pokožku

MYRTHOS BEACH – patří mezi jednu z deseti nejkrásnějších pláží ve středomoří

PEVNOST AGIOS GEORGIOS – zbytky benátského hradu z 12. století

MAJÁK GERO GOMBOS – osm metrů vysoký maják s krásnými výhledy do okolí

PEVNOST ASSOS – benátský hrad a opevnění

Pokud si vybíráte, který z řeckých ostrovů navštívit, pak by právě Kefalonie měla patřit mezi místo vaší návštěvy. Ostrov Kefalonie totiž uchvátí snad každého cestovatele, který ji navštíví.

 

Letoviska a popis turistických míst na Kefalonii