Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Olympská riviéra Řecko - transparent

Destinace:

Olympská riviéra je lokalita, rozkládající se přímo pod bájným sídlem nejvyšších řeckých bohů – pod horou Olymp. Nachází se v Thermajském zálivu při pobřeží Egejského moře na území pevninského Řecka, zhruba 100 kilometrů jižně od Soluně. Největší lákadla Olympské riviéry jsou její nekonečné pláže se zlatým pískem a křišťálově průzračnou mořskou vodou tyrkysově modré barvy, s kulisou majestátních vrcholků, dosahujících výšky kolem 3000 m. n. m.  Každoročně je místním plážím udělováno kvalitativní ocenění Evropské unie zvané „modrá vlajka EU“. Olympská riviéra je ideálním místem ke strávení klidné dovolené u moře s možností výletů do hor, nebo např. do města Soluň.

Nejznámější a nejnavštěvovanější středisko je Leptokaria. Je to vyhledávané místo pro rekreaci alergiků a lidí, trpící dýchacími problémy. Zdejší podnebí kombinující zdravé horské ovzduší a přímořské klima pro ně vytváří ideální podmínky. Dalším lákadlem Leptokarie jsou pláže, pravidelně oceňovány „modrou vlajkou EU“ za jejich kvalitu a čistotu. Zdejší pláže jsou také ideální pro rodiny s dětmi, jelikož vstup do vody je zde velmi pozvolný. Cca 15 km jižně od Leptokarie se rozprostírá středisko Nei Pori. Jedná se též o velmi oblíbené středisko s krásnými plážemi, pozvolně se svažujícími do moře. I toto středisko doporučujeme především rodinám s dětmi, pro něž je zde připraven bohatý program, ať už ve formě místního lunaparku, tak ve spoustě sportovních her na plážích.

Neváhejte a vyberte si některý se zájezdů na Olympskou riviéru a zažijte zde svou vysněnou dovolenou :)

 

Kdy na dovolenou na Olympskou riviéru

Sezona je zde od června do září, ale létá se zde již od května až do října.

 

Doba letu a časový posun

Z ČR poletíte do Soluně cca 2 hodiny, poté následuje transfer na Olympskou riviéru. Oproti České republice je v Řecku o hodinu více.

 

Letiště

Thessaloniki   SKG

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Olympská riviéra