Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Thassos Řecko - transparent

Destinace:

Thassos je nejseverněji položený ostrov v Egejském moři. Vyznačuje se jako zelený ostrov s krásnou přírodou. Je to jeden z mála řeckých ostrovů, který má zalesněné vnitrozemí borovicovými lesy. Díky tomu je také nazýván „zeleným smaragdem v Egejském moři“ nebo „egejský ráj“. Všudypřítomná bujná vegetace ale není zdaleka to jediné, co ostrov Thassos nabízí. Naleznete zde kilometry krásných pláží, romantické zátoky, překrásné skalnaté útesy, křišťálově čisté moře, malebné horské vesničky a mnoho historických památek. Ostrov je povětšinou hornatý a jeho nejvyšší vrchol přesahuje 1200 m. n. m. V řecké mytologii byl Thassos sídlem bájných Sirén, které k návštěvě ostrova lákaly svým tancem a zpěvem.

Nejznámějším a bezesporu nejnavštěvovanějším střediskem je Limenaria, nacházející se na jihozápadním pobřeží. Středisko je rozprostřeno mezi kopci a je tvořeno převážně tradičními bílými domky s červenými střechami. Nachází se zde větší přístav, který spojuje ostrov s pevninou. Naleznete zde nepřeberné množství taveren, obchodů a barů. Přes den zde panuje poměrně klid, ale večer se některé podniky přeměňují v taneční kluby a středisko značně ožívá. Je to ideální kombinace pro ty, kteří pro svou dovolenou nevyhledávají vyloženě rušná místa a zároveň se občas chtějí i večer pobavit. Podobným letoviskem je Potos, nacházející se na jižním pobřeží. Jedná se současně o jedno z největších měst na ostrově. I zde je večer velmi živo, proto též doporučujeme lidem, kteří se večer rádi pobaví. Dalším významným turistickým střediskem je Skala Potamias. Jedná se réž o velmi oblíbené středisko, které se pyšní především svou několika kilometrovou krásnou pláží, která byla oceněna „modrou vlajkou EU“ za kvalitu. Samozřejmostí je dostatek taveren, obchodů a barů. Pefkari nepatří mezi tak velká střediska, jako předchozí jmenovaná, nicméně to neubírá na jeho velké popularitě. I zde se, přes den poměrně klidné prostředí, večer mění v živé letovisko. Pokud hledáte vyloženě klidné místo, zvolte např. malé středisko Skala Prinos či Skala Rachoni.

Vyberte si některý z nabízených zájezdů a zažijte svou vysněnou dovolenou na ostrově Thassos :)

 

Kdy na dovolenou na Thassos

Sezona je zde od června do září, ale létá se zde již od května až do října.

 

Doba letu a časový posun

Nejprve poletíte z ČR do do pevninské Kavaly a poté poplujete lodí cca 30 min na Thassos. Oproti České republice je v Řecku o hodinu více.

 

Letiště

Kavala  KVA

 

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Thassos