Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Samos Řecko - transparent

Destinace:

Sluncem zalitý ostrov Samos je ideální destinací pro milovníky pláží a pro všechny, kteří hledají klid a romantické zátoky. Se svou krásnou přírodou a zelení se dá přirovnat k ostrovům z jónského souostroví. Narodil se zde také legendární filosof, matematik, astronom a kněz, Pythagoras. Kdo by neznal jeho slavnou matematickou větu. Ale nebojte, nikdo vás z matematiky zkoušet nebude. Na tomto ostrově je šest přímořských letovisek, z nichž každé má svůj vlastní charakter. Jedno ale mají všechny společné, a to kuriózní pochoutky v tavernách. Ochutnejte hovězí stifado, chobotnice vařené ve víně nebo plněné cukety. Na Samosu to žije i mimo letní sezónu. Místní ostrovany již od starověku živí proslulé víno z bílých hroznů muškátu. Poznejte původní řecký rolnický život, vydejte se na túru po vysokých horách mohutného masivu Samos a ochutnejte skutečný nektar olympských bohů. Naleznete zde skutečně téměř vše, co je potřeba ke strávení příjemné dovolené. Nádherné pláže, hory, antické památky, kláštery, příjemná letoviska a spoustu možností ubytování. Na své si zde přijdou jak vyznavači hotelů s konceptem all inclusive, tak i lidé, upřednostňující ubytování bez stravy či s polopenzí.

Jedno z nejoblíbenějších letovisek je Votsalakia, neboli Marathokampos. Jedná se o příjemné středisko s dlouhou písečno-oblázkovou pláží, dostatkem taveren, obchodů a barů. Panuje zde velmi klidná a přátelská atmosféra. Další oblíbené středisko je Kokkari, nacházející se na severním pobřeží, nedaleko hlavního města Samos. Zde už je o něco rušněji, ale stále se jedná o relativně klidné letovisko. Pokud vyhledáváte romantické místo s historickým nádechem a zároveň i s možností pěkného koupání, volte středisko Pythagorion. Zejména večerní atmosféra je zde vskutku kouzelná. Pro Vaši dovolenou též můžete vybrat střediska Karlovassi, či Kervelli a určitě nebudete zklamáni. Vyhledáváte-li naprostý klid, volte středisko Limnionas.

Na Samosu naleznete spoustu velmi zajímavých míst, které rozhodně stojí za navštívení. Kromě desítek opuštěných a divokých pláží můžete navštívit např. hlavní město Samos a zastavit se zde na vyhlášený Gyros. Městečko Pythogorion jsme již zmiňovali. Je pojmenované po slavném matematikovi Pythagorovi a v přístavu naleznete jeho sochu. U střediska Votsalakia naleznete pro změnu zase Pythagorovu jeskyni. Pokud Vás lákají přírodní krásy, doporučujeme navštívit vodopády nedaleko Karlovassi.

 

Toto všechno, a mnohem více, vám ostrov Samos nabízí. Pojďte ho objevit s GLOBUS TRAVEL

 

Kdy na dovolenou na Samos

Vydejte se na dovolenou na Samos od května do října a mějte tak záruku krásného počasí. V tomto období se teploty pohybují od 25°C až k 33°C, takže si vybere opravdu každý. Po celou dobu budete moci ochutnávat výbornou řeckou kuchyni a koštovat vynikající místní víno. Proč nevyrazit právě teď?

Samos a vízum

Samos je jeden z řeckých ostrovů, proto na vaši dovolenou budete potřebovat pouze platný občanský průkaz. Země EU nevyžadují vízovou povinnost.

Samos, doba letu a časový posun

Let na Samos trvá 2 hodiny 40 minut, vzdálenost tohoto ostrova z Prahy je 1694 km.  Oproti středoevropskému času je zde o hodinu více.

Letiště

Samos         SMI

 

Počasí:

Dnes Počasí v Samos - transparent 24° C Zítra Počasí v Samos - transparent 21 - 27° C21.9. Počasí v Samos - transparent 21 - 27° C
22.9. Počasí v Samos - transparent 22 - 26° C23.9. Počasí v Samos - transparent 22 - 26° C24.9. Počasí v Samos - transparent 21 - 25° C
25.9. Počasí v Samos - transparent 21 - 25° C26.9. Počasí v Samos - transparent 21 - 25° C27.9. Počasí v Samos - transparent 20 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Samos