Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Rhodos town Řecko - transparent

Hlavní město Rhodos se nachází na nejsevernějším cípu stejnojmenného ostrova a z velké části je tak obklopené mořem. Jedná se o jedno z nejhezčích a nejkouzelnějších měst v Řecku. Zejména jeho historická část by neměla uniknout žádnému návštěvníkovi ostrova Rhodos.

Strávit dovolenou v hlavním městě Rhodos může prakticky každý, komu nevadí trávit čas v městském prostředí. Přijdou si zde na své jak milovníci historie, tak vyznavači plážové dovolené, stejně tak i lidé, chtějící se bavit až do brzkých ranních hodin. Každý si zde najde své místo a bude spokojený. Město Rhodos ovšem nedoporučujeme k pobytu lidem klidnějších povah. Ti se sem mohou vydat na výlet z ostatních klidnějších středisek, kterých je na Rhodosu rozhodně dostatek.

Město Rhodos je především spjaté s velikým množstvím dochovaných historických památek. Jeho historické centrum je od roku 1988 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Romantické úzké uličky, malebná náměstíčka, řada historických památek, spousta tradičních taveren, restaurací, barů a obchodů - to vše vám staré město Rhodos nabízí. Najdete zde i známý přístav Mandraki, spojovaný s legendárním Kolosem rhodským, obrovskou bronzovou sochou, která ve starověku měla vítat připlouvající lodě.

V modernější části města na pobřeží naleznete řadu hotelů. Od těch nejmenších až po větší hotelové komplexy. Praktický celý severní cíp, na kterém se rozkládá novější část města, obklopují krásné oblázkové pláže. Pozor, bývají zde občas veliké vlny a vstup do moře je poměrně strmý. Není zde ideální koupání pro malé děti a méně zkušené plavce.  

Rhodos je nádherné město a rozhodně stojí za vaši návštěvu.

Transfer z letiště do města Rhodos trvá přibližně 30 min.

Neváhejte a vyberte si některý se zájezdů na ostrov Rhodos, do hlavního města Rhodos, a zažijte zde pohodovou dovolenou :)

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Rhodos town