Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Korfu Řecko - transparent

Destinace:

Korfu je ostrov v Jónském moři, který je pro Řecko poněkud netypický svou bujnou vegetací, proto se také nazývá „Zelený ostrov“ (někdy také „Smaragdový ostrov“). Staleté olivovníky a cypřiše v drsných pobřežních oblastech s idylickými zálivy, to je Korfu. Díky geografické poloze se zde mísí řecká kultura s italskou, což se odráží nejen ve způsobu života obyvatel, ale také v architektuře a místní kuchyni. Korfu je populární dovolenkovou destinací více než sto let. Tento ostrov si zamilovala také manželka císaře Františka Josefa I. – císařovna Alžběta Bavorská, přezdívaná Sissi, která část svého života bydlela na zámečku Achillion, nedaleko vesničky Gastouri. Dnes je toto místo jedním z hlavních turistických cílů. Krásné písčité pláže, tyrkysové moře a nenarušenou přírodu obdivoval například také Goethe či Wilde. Svěřte se do rukou GLOBUS TRAVEL a vyberte si z nabídky zájezdů na Korfu. Třeba zde najdete inspiraci i vy.

Nejoblíběnější a nejnavštěvovanější jsou střediska Sidari, Acharavi a Dassia. Naleznete zde spoustu ubytování a bohatý noční život. Pokud chcete něco spíše klidnějšího, volte např. střediska Agios Georgios, Agios Stefanos či Benitses. Jako nejhezčí hodnotíme středisko Paleokastritsa se svým malebným okolím a krásnými plážemi.

Kdy na dovolenou na Korfu

Teploty přesahující 30°C, moře 25°C, tak vypadá parné léto na Korfu. Pokud chcete jistotu slunného počasí a teplého moře, pak je toto období tou správnou volbou. Pokud vám však horké dny nedělají dobře, doporučujeme navštívit Korfu na jaře, kdy vás nadchne nejen příjemná teplota kolem 25°C, ale především nádherná vegetace v samém rozpuku.

Korfu a vízum

Občané členských států Evropské unie mají právo svobodného pohybu a pobytu na území všech států. Na dovolenou na Korfu tak můžete letět pouze s platným občanským průkazem.

Korfu, doba letu a časový posun

Z Prahy na Korfu poletíte 2 hodiny a urazíte vzdálenost 1435 km. Oproti středoevropskému času je zde o hodinu více.

Letiště

Kerkyra/corfu       CFU

Počasí:

Dnes Počasí v Korfu - transparent 26° C Zítra Počasí v Korfu - transparent 23 - 26° C21.9. Počasí v Korfu - transparent 24 - 27° C
22.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 27° C23.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 28° C24.9. Počasí v Korfu - transparent 24 - 28° C
25.9. Počasí v Korfu - transparent 23 - 27° C26.9. Počasí v Korfu - transparent 24 - 28° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Korfu