Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Kefalonia Řecko - transparent

Destinace:

Kefalonia je největší z Jónských ostrovů, nacházejících se v severozápadní části Řecka. Zároveň je to 6. největší ostrov v Řecku. Stejně jako ostatní Jónské ostrovy je velmi zelený a pyšní se nádhernými plážemi s tyrkysově modrým mořem. Kefalonia se vyznačuje především jako místo, ideální pro strávení klidné dovolené. Nečekejte zde žádná velká střediska, kde byste mohli užívat nočního života až do brzkých ranních hodin. Je to místo, které zaujme svou rozmanitostí, nádhernou přírodou, romantickými zátokami, vysokými horami a svou nezapomenutelnou poklidnou atmosférou.

Asi nejznámější středisko na ostrově je Lixouri. Nachází se spolu s osadou Xi na severozápadním výběžku Paliki, kde nabízíme nejvíce ubytovacích kapacit. Přijdou si zde na své především milovníci klidu a svou polohou se jedná o ideální výchozí bod k objevování překrásných pláží západního pobřeží, především pak nejznámější pláže Myrtos. Další známější středisko je Lassi, nacházející se v těsné blízkosti hlavního města Argostoli. Ocení ho zejména ti, kteří upřednostňují co nejkratší vzdálenost od letiště a hlavního města. Středisko Skala zase láká svou několik kilometrů dlouhou, pravidelně udržovanou, písčitou pláží.

Na ostrově je spousta přírodních zajímavostí. Kromě již zmíněné nejznámější pláže Myrtos doporučujeme navštívit jezero Melissani, Dračí jeskyni Drogarati, či překrásnou vesničku Assos. Pokud jste milovníci vína, nevynechejte návštěvu místního vinařství. Vyznavači aktivní dovolené a milovníci horské turistiky si mohou vyšlápnout nejvyšší horu Mega Soros, měřící 1628 m.nm.

Kefalonie má skutečně mnoho co nabídnout, tak neváhejte a pojeďte ji s námi poznat :)

 

Kdy na dovolenou na Kefalonii

Sezona je zde od června do září, ale létá se zde již od května až do října.

 

Doba letu a časový posun

Z Prahy na Kefalonii poletíte něco málo přes 2 hodiny. Oproti České republice je v Řecku o hodinu více.

 

Letiště

Kefalonia  EFL

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >

Dovolená a zájezdy Řecko Kefalonia