Recenze dovolená v Řecku

Recenze dovolené doporučení 10 nejlepších hotelů na Krétě

Recenze našich zákazníků, doporučení 10 nejlepších hotelů na Krétě

Recenze Ikaros Beach Resort & Spa 5* - Kréta - Malia

- p.Trestrová  (2 dospělé osoby)

- naše hodnocení 94%

Dovolená na Krétě byla perfektní. Jsem poměrně náročná, ale zatím jsem nezažila nic lepšího, než tuto dovolenou. Byli jsme ubytováni v bungalovu, k moři jsme to měli cca 200 metrů.

Stravování jsme měli formou polopenze a byli jsme maximálně spokojeni. Stravování probíhalo formou bufetu, personál byl usměvavý, všude bylo čisto.

Pláž byla oblázkovo-písečná. Okolí v letovisku bylo typicky řecké, malebné, ale místy bylo trochu špinavo a odpadky. Všude bylo levno.

Letovisko a hotel navštěvovali především Švýcaři, Holanďani, Francouzi a Němci.

Doporučit můžu pro všechny, i pro rodiny s dětmi.

 

Recenze Lyttos Beach  hotel 4* - Kréta - Analipsi

- p.Michelová (2 dospělý + 2 děti 8 let)

- naše hodnocení 92%,

Do tohoto hotelu jezdí Leoš Mareš! :-)

Podobný hotelu Rhodos Princess na Rhodosu, kde jsem byla loni, hodně skluzavek.

Podle nás hotel odpovídal uváděné kategorii, podle jiných ne. Šlo o velký hotelový komplex. Byly krásné pokoje, ale příště pojedeme raději na levnější dovolenou, bylo to dosti předražené.

Hotelu nemám co vytknout. Se stravou i s obsluhujícím personálem jsme byli spokojeni, bylo hodně dobré jídlo, ryby.

V pokojích bylo čisto, úklid byl postačující.

Pláž bylo písečná, téměř po celý pobyt byly velké vlny, takže se nedalo moc plavat.

Okolí bylo spíše rušné, a to především díky hotelovým komplexům, kolem kterých byla promenáda. Do města jezdil taxík 5 km za 8 eur.

Absolvovali jsme výlet na ostrov Santorini, který stál 130 eur, stálo to za to. Také jsme jezdili na Golden Beach do vzdálenosti 70 km.

Tuto dovolenou bych určitě doporučila pro rodiny s dětmi, bylo zde hodně skluzavek a vodních prvků.

 

Mitsis Rinela Beach Resort & Spa 5* - Kréta - Gouves

- naše hodnocení 90%

 

Recenze Aldemar Cretan Village 4* – Kréta - Anissaras

– p.Rukavičková  (2 dospělý + 3 leté dítě)

- naše hodnocení 92% - parádní hotel pro rodiny s dětmi

Dovolená se nám moc líbila, bydleli jsme v bungalovech, k dispozici bylo několik bazénů a dětská hřiště. Bylo zde dost Rusů.

Se stravou jsme byli maximálně spokojeni, jídlo bylo naprosto perfektní. Byly k dispozici 2 restaurace, na pláži byla možnost dát si hranolky nebo hamburgery. Dostatek ovoce, zákusků. V baru míchaly dobré drinky. Personál byl příjemný a ochotný.

V pokojích probíhal pravidelný úklid a výměna ložního prádla, bylo vždy dobře uklizeno.

Na pláži byl hrubší písek, pozvolný vstup do moře, nebyly potřeba boty do vody. Moře bylo čisté, průzračné a teplé. Na pláži byla široká nabídka vodních sportů.

Mezi vesničkami jezdil vláček, což bylo velkou atrakcí zejména pro děti.

Probíhaly pravidelně řecké večery a program dětského klubu. Od 21 hod. byl disco večer.

Toto letovisko bychom doporučovali určitě rodinám s malými dětmi a seniorům, ale také i mladým párům.

 

Fodele Beach & Water Park Holiday Resort 5* - Kréta - Fodele

- naše hodnocení 86%

 

Recenze Dessole Malia Beach 4* Kréta - Malia

- 2 dospělý + 2 děti 5 let a 1,5 roku

- naše hodnocení skvělý poměr kvalita a cena  86%

Dovolená byla super, moc se nám líbilo. Hotel, pláž a bazén byly na 100 metrech, což je super. Bazén šel do špičky 5 metrů, a to byl dětský bazén. Byl hodně přeplněný. Třeba v Turecku je mnohem více bazénů a mají větší plochu. Ale je to krásné místo.

Pokoje i okolí hotelu bylo čisté, udržované, dost se tam o to starají. Probíhaly různé animační programy. Personál byl opravdu profesionální, příjemný a moc ochotný, bez chybičky.

Jídlo bylo vynikající, rozmanité, velký výběr všeho. Bylo na výběr hodně druhů ovoce.

Místní pláž byla úzká a dost přeplněná, ale moře čisté a teplé.

 

 Recenze Dessole Malia Beach 4*

- K.Blanárová (2 dospělý)

- naše hodnocení 86%

Hotel byl senzační, z pokoje jsme měli překrásný výhled na moře. Hotel byl obrovský, ale na pláž i k baru jsme to měli kousek, všude jsme byli hned. Hotel byl čistý, uklizený. Personál byl příjemný.

Jídlo i pití nemělo chybu. Vše bylo výborný, velký výběr a dostatečné množství.

O pláži se psalo, že je malinká a že je tam hlava na hlavě, ale zas tak malinká není a vždycky byl dostatek volných lehátek. Moře bylo čisté a krásné, dostatečně teplé.

Jediné, co si myslím, že by Tip Travel měl zlepšit, byla možnost delegátky. V hotelu nás vysadili a nikdo tam nebyl. Naštěstí se domluvíme, ale když někdo nerozumí ani slovo, tak potom to je asi horší. Delegátka tam přijela druhý den, takže vše potřebné nám vysvětlila a taky nám dali seznam v češtině, co kde a jak, takže taky super.

Ale byla to dovolená celkem podle našich představ.

 

Recenze St. Constantin Hotel  5*– Kréta - Kato Gouves

- 2 dospělý + 2,5 roku dítě

- naše hodnocení 80%, hotel má velmi dobrý poměr kvalita a cena

Byli jsme v tomto hotelu na 8 dní a skvěle jsme si to s naším 2,5 letým synem užili. Celý hotelový areál je pěkný, dvoupokojový pokoj dobře vybavený (lednice, klima) s velkým balkonem. Dostali jsme pokoj na samém konci areálu, takže jsme byli mimo hlavní večerní ruch. Personál byl příjemný a vše okamžitě řešil.

Každý den byl v areálu hotelu animační program (vodní polo, vodní volejbal, pilates, zumba...), my jsme se zúčastnili vždy večer, kdy po minidiskotéce pro děti od 21:00 do 21:45 (to si syn velmi užíval) následoval nějaký další hodinový program (kvíz, divadlo, karaoke...).

Jídlo v rámci all inclusive dobré, kromě stálé nabídky bylo každý den něco nového. Jídelna je napůl uvnitř a napůl venku na zahradě s grilem, kde se syn mohl vyřádit, zatímco jsme se cpali:-)

Nabídka občerstvení přes den nebyla nijak veliká, ale po vydatných hlavních jídlech na to stejně většinou ani nebyla chuť. Nápoje na barech v ceně all inclusive základní, pivo přes den do 0,25l kelímku:-)

V rámci hotelu jsou 3 bazény (jeden malý pro děti 85 cm hloubky). My jsme se většinou chodili koupat na pláž, která je asi 250m od hotelu. Pláž je menší, písečná s malými kamínky. O dalších 200m dále je větší pláž s jemným pískem, kde se daly dobře stavět hrady:-) Během týdne jsme zažili moře klidné bez vln i vlny, do kterých jsme se ani se synem neodvážili, takže nabídka od moře byla pestrá.

Do centra města je to asi 20 minut chůze, jinak menší obchody a restaurace jsou podél pláže. Výhodou je malá vzdálenost od letiště, takže cesta autobusem trvala pouze asi 20 minut.

Byla to naše první dovolená tohoto typu, takže nemůžu úplně srovnávat, ale celkově jsme spokojeni a klidně bychom se vrátili. Jako dovolená u moře s dětmi ideální.

Ono právě naštěstí nebylo takový vedro, jen první den 31 a pak tak 27-28, což spolu s mírným větrem bylo akorát. A taky s malým na pláži to je jiná zábava, pořád jsme blbli ve vodě nebo stavěli hrady:-)

 

Carolina Mare 4* - Kréta - Malia

- naše hodnocení 74%

 

Almyra Hotel & Village 4* - jižní Kréta - Ierapetra

- naše hodnocení 80%

 

Porto Plakias 4* - jižní Kréta - Plakias

- naše hodnocení 82%

- osobně jsme navštívili letovisko Plakias a můžeme vřele doporučit