Detail státu

Omán Omán - transparent

Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Destinace:

OMÁN

 

Nechte se unést orientální atmosférou Ománu, kde vás okouzlí nádherné pláže, půvabné horské krajiny a bizarní skalní útvary, které můžete objevovat při pěších túrách, ale také při vyjížďce na koni nebo velbloudovi. Doporučujeme navštívit Al Hajar Mountains, nacházející se severu Ománu a proslulé vyschlé řeky, takzvané vádí, které se nacházejí pouhé dvě hodiny jízdy autem od Muscatu. Na severu země pak navštivte nejznámější vádí Tiwi, Shaab a Bani Khalid. V této části Ománu je od poloviny listopadu do dubna větší počet deštivých dnů a díky tomu se zde vytváří malá jezírka a bazény. V jižní části země, kolem hlavního města Muscat, lze naopak očekávat nádherné počasí, maximálně tři dny deště měsíčně. Vydejte se na vysněnou slunečnou dovolenou do orientálního Ománu s celoročním sluncem a teplotou v létě až 37 ° C a poznejte ještě neprobádané přírodní scenérie Arabského poloostrova.

Kdy na dovolenou do Ománu

Ideálním obdobím pro návštěvu Ománu je říjen - duben. V tomto období se průměrné maximální teploty pohybují od 24oC do 33oC, minima jsou okolo 20oC. Slunce svítí až 10 hodin denně. Vlhkost vzduchu je okolo 70%.

Omán a vízum

Pro vstup do Ománu je nutné mít 6 měsíců platný pas po návratu z dovolené. V této zemi je také vízová povinnost. Krátkodobá turistická víza na dva týdny jsou účastníkům udělována při příjezdu na hraničních přechodech (Hatta, Jebel Hafeet apod.) s emirátem Dubai, kde se vyplní tzv. „vstupní“ a „výstupní“ formulář. Není tedy potřeba zařizovat nic předem. Cena turistického víza je 5 OMR (325Kč). Nově platí, že pokud do Ománu připlujete, jste od víz osvobozeni.

Omán, doba letu a časový posun

Přibližná doba letu do Muscatu je 7 hodin (bez času na přestup). Lety jsou většinou s jedním přestupem ve Frankfurtu, doba letu do Ománu pak trvá 7 hodin a 20 minut (bez času na přestup) a délka letu je 5.870 km. Časový posun jsou + 4 hodiny.

 

Letiště

Muscat

MCT

Salalah

SLL

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >


Omán dovolená a zájezdy