Něco o nás

Petr Kokta - Linkedin

Narodil jsem se a bydlím v Benešově již 34 let, vždy mě ve škole velmi bavil zeměpis a i jsem z něho odmaturoval, shodou okolností jsem dostal v roce 2006 možnost pracovat a bavit se cestovním ruchem a to mi vydrželo do dnes. Velmi rád sportuji, závodně hraju fotbal, basketbal a jsem vášnivý tenista. Rád chodím relaxovat do lesa, houbařím a rybařím :-)

Rád trávím dovolenou na řeckých ostrovech a také je rád nabízím.

V cestovním ruchu se pohybuji již od roku 2006. V té době jsem nastoupil do tehdejší cestovní agentury NetTravel.cz, která patřila mezi tři největší online cestovní agentury na českém trhu.

 

Začínal jsem na call centru, kde byla náplň prodejců vyřizovat internetové objednávky, ovšem za nedlouho jsem byl „převelen“ na kamennou pobočku společnosti, nacházející se v Praze na Hradčanské.

 

Zde jsem strávil krásné 4 roky a načerpal obrovské množství zkušeností. Nejenom z prodeje, ale často jsem cestoval do destinací v rámci studijních cest, což je pro rozvoj úspěšného prodejce velmi přínosné.

 

V roce 2010 jsem spolu s dalšími „vyvolenými“ kolegy z NetTravel.cz přijal nabídku pracovat pro ryze novou online cestovní agenturu TravelPortal.cz, kde jsem se vrátil zpět k online prodeji. Doba mého působení v TravelPortal.cz byla téměř 4 roky. Za tuto dobu jsem načerpal spoustu dalších zkušeností v prodeji, a kromě prodeje zájezdů jsem nahlédl i do zákulisí zadávání zájezdů, vytváření  a aktualizací cen na webu atd.

 

V roce 2014 jsem se rozhodl jít svou cestou, kdy jsem převzal po kamarádovi cestovní agenturu Globus Travel.