Detail státu

Mexiko Mexiko - transparent

Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Destinace:

MEXIKO

 

Zažijte latinskoamerickou vitalitu během své dovolené v Mexiku. Fantastické písečné pláže naleznete na poloostrově Yucatan, karibském pobřeží Mexika, Riviera Maya. V Cancúnu, hlavní město Riviera Maya najdete ubytování v luxusních hotelech přímo na kilometrové písečné pláži. Jižní čtvrť Playa del Carmen nabízí zábavní centrum a může se pochlubit nádhernými plážemi lemovaných palmami, tyrkysovou vodou a řadou příjemných barů a restaurací. Klidné vody jsou ideální pro dovolenou u moře s celou rodinou. Nezbytností je na dovolené na Yucatanu navštívit mayské pyramidy Tulum, které jsou považovány za jednu z nejoblíbenějších fotografických atrakcí v Mexiku a stoupají majestátně nad třpytivé tyrkysové moře. Pokud se vydáte po stopách bývalé civilizace, zavítáte do Chichén Itzá. Zde je slavný El Castillo. Dalším turistickým cílem na Yucatan jsou cenotes, vápencové jeskyně s krápníky a pitnou vodou, které jsou ideální pro potápění a osvěžení. Milovníci zvířat mohou u nedalekého útesu šnorchlovat a pozorovat mořské želvy, nebo se vydat na výlet do Sian Ka'an, biosférické rezervace na pláži města Akumal. V mangrovových lesech skáčou opice, hemží se zde krokodýli a poletuje zde více než 300 druhů ptáků. Vyberte si svou dovolenou v ráji, poznejte Mexiko.

Kdy na dovolenou do Mexika

Počasí v Mexiku je závislé na konkrétní části Mexika. Na jihu je zde v létě až nesnesitelných 37°C a dusno. Pro vnitrozemí a vyšší nadmořské výšky je charakteristické suché a teplé podnebí.

Mexiko a vízum

V Mexiku není vyžadována vízová povinnost. K návštěvě této země budete potřebovat pouze platný pas 6 měsíců po návratu z vaší dovolené. Při vstupu do Mexika je vyžadována zpáteční letenka nebo finanční obnos ve výši zpáteční letenky.

Mexiko, doba letu a časový posun

Let z Prahy do Mexika trvá 12 hodin. Časový posun je zde – 7 až -9 hodin oproti střední Evropě.

Letiště

Acapulco

ACA

Cozumel

CZM

Mexico City

MEX

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >


Mexiko dovolená a zájezdy