Detail státu

Keňa Keňa - transparent

Vyhledávání zájezdu
  • České CK
  • Německé CK
Rozšířené hledání

Destinace:

KEŇA

 Představte si pohled na savanu, kde se pasou sloni, zebry, pakoně a v pozadí se tyčí zasněžená hora Kilimanžáro. Tento obraz se vám reálně naskytne v Keni. Nejet na safari v této zemi by byl hřích. Kde jinde naleznete takové množství divoké zvěře, než právě zde. Víte, jaká zvířata patří do obávané „velké pětky“? My vám to prozradíme! Jedná se o slona, nosorožce, levharta, buvola a krále zvířat, lva. Po adrenalinovém dobrodružství se zvířaty si dopřejte relax na plážích lemovaných palmami jako z pohlednice. Kromě opalování se také můžete potápět a objevit tak krásu neporušených korálových útesů. Keňa kombinuje mnoho podnebí a vegetačních zón: tropické džungle a horké pouště, ledové ledovce a vulkanické krajiny. Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury. Navštivte muzea v hlavním městě Nairobi a multikulturní Mombase. Svěřte se do rukou GLOBUS TRAVEL a zažijte to pravé africké dobrodružství. Díky rovníkové poloze Keni je zde tropické počasí po celý rok, takže vyrazit na to pravé safari můžete hned zítra!

Kdy na dovolenou do Keni

Podnebí v Keni je rovníkové, tedy velice proměnlivé. Záleží, v jaké oblasti se zrovna nacházíte. Nejpříznivější podnebí panuje u pobřeží, kde je stálá teplota kolem 30 °C. Vysoko v horách můžou teploty klesnout naopak až k nule. Obecně lze říci, že dlouhé deště jsou v Keni nejčastěji v dubnu a květnu, období sucha je naopak v říjnu a listopadu, kdy je nejméně přeháněk. Například v Mombase jsou nejvyšší teploty nad 30 °C od ledna do března, nejnižší teplota pak od června do srpna, a to kolem 27 °C.

Keňa a vízum

Pro vstup do Keni je nutná platnost pasu 6 měsíců po návratu z dovolené. V této zemi je také vízová povinnost. Vízum je možné získat zde: Velvyslanectví Keni v Haagu, ale též Velvyslanectví Velké Británie v Praze. Jednorázové vstupní vízum může být získáno také na všech hraničních přechodech za poplatek 50$. Cestovatelé přijíždějící do Keni z rizikových oblastí musí při vstupu do země navíc předložit potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Keňa, doba letu a časový posun

Let z Prahy do Keni trvá 9 hodin. Časový posun je zde + 2 hodiny vůči středoevropskému času.

 

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání

další nabídky >


Keňa dovolená a zájezdy